Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Kadınların her gün yiyecek ve içeceklerden toplam 11.5 bardak sıvı alması gerektiğini, erkeklerde ise bu rakamın 16 bardak olduğu belirtiliyor. Bireylerin toplam su ihtiyaçlarının yaklaşık %80'i içeceklerden %20'si ise yiyeceklerden karşılanmaktadır.

İçtiğiniz içeceklerden ve yediğiniz yiyeceklerden elde edilen sıvılar , vücut ısınızın düzenlenmesini, deriyi nemli tutmasını ve hücrelere oksijen ve diğer hayati besin öğelerinin iletilmesini sağlayan birincil su kaynağıdır. Vücudunuz nefes alıp verirken nefes yoluyla, terle deriden  ve idrar yoluyla sürekli olarak su kaybeder. Sağlığın korunması için bu suyun yerine konması gerekir.

Günde 2 litre su içerek, vücuttaki su oranını dengede tutabilir, vücudunuzun zararlı maddelerden arınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Binpınar Su bölgenin en güçlü ortaklık yapılarından birine sahiptir. Firmamız kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş, Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzun tamamında Akdeniz Karadeniz ve İç Anadolunun doğu illerine su satışı yapmaktadır. Yurt dışında ise Avrupada Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti Ortadoğu da Dubai ve Katar'a ihracat yapmaktadır.

  • 444 1 540

  • 0 (426) 711 40 14

  • info@binpinar.com.tr

  • Boğlan Mah. Bingöl Muş Yolu (Bingöl Muş Yolu Üzeri 58. Km) SOLHAN / BİNGÖL

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı