SURİYELİ ÇOCUKLAR SİNEMA İLE TANIŞTI

SURİYELİ ÇOCUKLAR SİNEMA İLE TANIŞTI

24 Kasım 2020, 15:54
SURİYELİ ÇOCUKLAR SİNEMA İLE TANIŞTI

Bingöl’de İl Göç Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla Suriyeli Çocuklara yönelik sinema etkinliği düzenlendi.

Bingöl’de geçici koruma kapsamında yaşayan Suriyeli çocuklar Binpınar su tesislerinin katkılarıyla İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında sinemayla tanıştı.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyum çalışmaları kapsamında düzenlenen etkinlik kapsamında Suriyeli 70 çocuk aileleri ile birlikte Kalium Alışveriş Merkezinde faaliyet gösteren Cinemaximum sinemasında ilk kez sinemada 3 D film seyretmenin mutluluğunu yaşadı. Suriyeli çocuklar gösterimde olan “Küçük Ayak” filmini ilgiyle izledi.

İl Göç İdaresi Müdürü Akif Esen yaptığı açıklamada: “Suriye iç savaşı beraberinde birçok acı hikâyeler getirdi, annesini yitiren, babasını yitiren, kardeşini yitiren çocuklar oldu. Birçok çocuk öksüz ve yetim kaldı. Bugün burada ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Ülkemize gelen ve İlimizde geçici koruma kapsamında ikamet eden Suriyeli çocukların geçmişte yaşadıkları acı hatıraları ve zor yaşam koşullarını kısa bir süreliğine de olsa unutturmak amacıyla Binpınar su tesislerinin katkılarıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte çocukların yaşadıkları mutluluk ve heyecanı görmek bizleri de çok mutlu etti” dedi.

Binpınar Su bölgenin en güçlü ortaklık yapılarından birine sahiptir. Firmamız kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş, Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzun tamamında Akdeniz Karadeniz ve İç Anadolunun doğu illerine su satışı yapmaktadır. Yurt dışında ise Avrupada Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti Ortadoğu da Dubai ve Katar'a ihracat yapmaktadır.

  • 444 1 540

  • 0 (426) 711 40 14

  • info@binpinar.com.tr

  • Boğlan Mah. Bingöl Muş Yolu (Bingöl Muş Yolu Üzeri 58. Km) SOLHAN / BİNGÖL

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı