SOLHAN’DAN SEL MAĞDURLARINA YARDIM

SOLHAN’DAN SEL MAĞDURLARINA YARDIM

03 Eylül 2021, 11:15
SOLHAN’DAN SEL MAĞDURLARINA YARDIM

Kastamonu ve Sinop’da yaşanan sel felaketinin ardından yurdun dört bir yanından yardımlar gönderilirken, Solhan’dan sel bölgesine 3 TIR su gönderildi.

11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana gelip Kastamonu ili Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop ili Ayancık ilçeleri selden ciddi şekilde etkilenmişti. Türkiye’nin dört bir tarafından Afet bölgesine yardımlar giderken Solhan Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasıyla Kastamonu ve Sinop illerine üç TIR su gönderildi.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız yaptığı açıklamada, “Afet bölgelerinde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün bakanlıklarımız, vatandaşlarımız afet konusunda el birliği ile yaraların sarılması konusunda canla başla çalışıyorlar. Burada gerek sel bölgesinde gerekse yangın bölgesinde gerçekten özveriyle çalışan tüm ekiplerimize ve tüm kurumlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Tabii bu günler birlik ve beraberlik, dayanışma günü. Bizler de Bingöl olarak, Solhan olarak biz de varız diyoruz. Solhan Belediyesi olarak koordine ettiğimiz yardım kampanyamıza Solhan Kaymakamlığı, Bingöl Valiliği ile Binpınar Su Firmasının işbirliği ile Doğu Karadeniz’de yaşanan sel felaketinden dolayı zor günler geçiren Kastamonu ve Sinop illerine 3 TIR su gönderdik. Rabbim bu tarz afetleri bir daha yaşatmasın. Afetlerde vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ayrıca yardım kampanyamıza destek veren Binpınar yönetim kuruluna, Bingöl Valiliği ve Solhan Kaymakamlığına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Binpınar Su bölgenin en güçlü ortaklık yapılarından birine sahiptir. Firmamız kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş, Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzun tamamında Akdeniz Karadeniz ve İç Anadolunun doğu illerine su satışı yapmaktadır. Yurt dışında ise Avrupada Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti Ortadoğu da Dubai ve Katar'a ihracat yapmaktadır.

  • 444 1 540

  • 0 (426) 711 40 14

  • info@binpinar.com.tr

  • Boğlan Mah. Bingöl Muş Yolu (Bingöl Muş Yolu Üzeri 58. Km) SOLHAN / BİNGÖL

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı